כתבו עלינו

נס גדול היה פה? טעמנו סופגנייה במילוי מעורב ירושלמי

מלחמת הסופגניות המיוחדות כבר מזמן יצאה משליטה, ונראה שהמרוויחים העיקריים הם אנחנו, הלקוחות חובבי הפחמימות. למרות שחשבנו שכבר ראינו הכל, פרויקט "סופגנייה ירושלמית" הצליח להפתיע אותנו עם שיתוף הפעולה בין מאפיית אנג'ל לסטקיית עד חצות. איך היה? מעניין, בעיקר מעניין. (04/12/2017)

המוסדות הקולינריים הותיקים בישראל

זהו לא סתם אחד המוסדות הקולינריים הותיקים בארץ, אלא המקום שבו הומצאה מנת המעורב הירושלמי! הדבר קרה בשנת 1970, כשהאחים אברהם ומיכאל עג'מי החליטו להתמודד בדרך מקורית עם אזלת הבשר לפני שעת הסגירה. הם ערבבו בשר הודו, עוף, פרגית וחלקי פנים והגישו את התערובת כמנה. (06/11/2015)

סיור בשוק מחנה יהודה עם אביב משה

סטקיית חצות היא מוסד ירושלמי ותיק, בן מעל ל-40 שנה. גירסה אחת של האגדה מספרת שכאן הומצא המעורב הירושלמי על ידי אברהם אגמי מי שהגה את המקום כמו גם את הקונספט, סטקייה שפתוחה עד חצות. גיום מנהלים אותה שלושת בניו של אגמי, חיים, אורן וספי. המעורב עשוי מבשר טרי ועסיסי מתובל בתיבול הסודי… (23/08/2011)

מדריך הבישול: מעורב ירושלמי

מעורב ירושלמי, אותה תערובת של מספר סוגי בשרים על הפלנצ'ה עם בצל, תבלינים ושמן, היא אחת המנות המזוהות ביותר עם עיר הקודש. המקום הכי ירושלמי שמתמחה מזה כ-41 שנה בהכנת המעורב הוא סטקיית חצות שממוקם בשוק מחנה יהודה ליד שכונת נחלאות. אנשים מכל הארץ מגיעים לטעום מהמעורב שמגיע בצלחת או בפיתה. … (31/05/2011)